Masaże

Wybierz coś

dla siebie

Masaże w Biologii OdNowa wykonywane są przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów i masażystów.

Sprawdź naszą ofertę, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Masaż klasyczny

Jest najbardziej rozpowszechniony. Może być całościowy lub obejmujący tylko wybraną partię ciała, np. plecy. Ma szerokie zastosowanie. Relaksuje i niweluje negatywne skutki stresu. Odpowiednio wykonany może mieć działanie kojące lub pobudzające. Może także działać jak lekarstwo: zmniejsza napięcie mięśni, ma działanie przeciwbólowe. Dodatkowo poprawia ukrwienie i przyspiesza regenerację. Stosowany regularnie ułatwia pozbywanie się tkanki tłuszczowej.

Masaż relaksacyjny

Jego zadaniem jest wyciszenie umysłu i ukojenie zmysłów. Pod jego wpływem uspokaja się rytm serca, spada ciśnienie krwi. Masażysta osiąga to nie tylko przez rozluźnienie ciała. Dodatkowym elementem takich zabiegów jest często aromaterapia: czyli odpowiednia mieszanka zapachów unosząca się w gabinecie czy kojące dźwięki (np. śpiew ptaków). W tej kategorii mieszczą się także masaże czekoladą, gorącymi kamieniami itd.

Masaż bańką chińską

Bańki chińskie mają wiele wspólnego z bańkami lekarskimi – wywodzą się z tradycyjnej medycyny chińskiej, wykonane są jednak nie ze szkła, lecz z gumy bądź silikonu. Masaż bańką chińską likwiduje dolegliwości bólowe, np. bóle kręgosłupa czy bóle migrenowe, a także pomaga w walce z cellulitem, pozwala na wymodelowanie sylwetki. Stawianie baniek stosowane jest także często w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy.

Masaż aromaterapeutyczny świecą

Masaż świecą to klasyczny masaż relaksacyjny z wykorzystaniem specjalnej świecy do masażu. Ten zabieg jest w pełni bezpieczny dla skóry oraz niezwykle kojący dla nerwów. Masaż świecą na długo wprowadza nas w stan relaksu i rozluźnienia.

Masaż grzbietowy

Masaż polega na odpowiednio dobranych metodach: ucisku, technik rozcierania czy ugniatania. Masaż prowadzi do rozdzielenia i rozgniecenia nagromadzonych złogów oraz rozluźnienia struktur mięśniowych. Zmniejsza pobudliwość nerwów oraz przykurcze. Masaż grzbietowy przywraca odpowiednie ukrwienie, „uspokaja” układ nerwowy, działa przeciwbólowo na plecy, kręgosłup oraz relaksuje cały organizm.

Masaż relaksacyjny twarzy

Zwiększa ukrwienie skóry, redukuje lub spłyca zmarszczki. Odpręża mięśnie mimiczne zmęczone nieustannym używaniem. Poprawia wygląd skóry i odmładza ją. Połączony z zabiegiem kosmetycznym może sprawić, że preparat zostanie wchłonięty głębiej i lepiej rozprowadzony pod skórą.

Masaż sportowy

Skierowany do osób aktywnych. Może przyspieszyć regenerację organizmu po ciężkim wysiłku i przygotować ciało do kolejnego intensywnego okresu treningowego. Dodatkowo, rozluźnia mięśnie umożliwiając wykonywanie ćwiczeń w pełnym zakresie ruchu. Ma też działanie przeciwbólowe oraz jest jednym z elementów zapobiegania kontuzjom. Może także zmniejszać efekty przetrenowania, jak np. bezsenność, pobudzenie i wysoki poziom hormonów stresu we krwi.

Nowości w naszej ofercie:

Masaż limfatyczny

Usprawnia przepływ limfy. Ułatwia likwidację obrzęków wywołanych problemami z krążeniem i zatrzymywaniem wody w organizmie.

Masaż tkanek głębokich

Nazywany też masażem głębokim, wbrew groźnie brzmiącej nazwie, jest delikatny i przebiega w wolnym tempie. Cel masażu tkanek głębokich stanowi wpłynięcie na stan mięśni – zmniejszenie ich napięcia i rozluźnienie, a także zwiększenie płynności ruchów.

Masaż antycellulitowy

Jest stosowany przede wszystkim w celach profilaktyczno-pielęgnacyjnych. Podtrzymuje elastyczność mięśni i skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek i zwiotczenia mięśni.

Refleksoterapia

Jest to metoda leczniczego masażu, w której stymulowane są określone punkty i strefy odruchowe na stopach, odpowiadające poszczególnym narządom i układom ludzkiego ciała.

Bądź z nami na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi nowościami, zapraszamy do zaobserwowania nas w social mediach.

Umów się na wizytę

Jeśli jesteś zainteresowany którymś z naszych masaży, zapraszamy!

Uzupełnij dane w formularzu, a my oddzwonimy lub odpiszemy w celu umówienia wizyty.