Brodawki, kurzajki! Pozbądź się ich za pomocą olejku oregano.

domowe sposoby na brodawki
Zmagasz się z kurzajkami i nie wiesz jak się ich pozbyć? Szukasz sposobu na ich usunięcie?
Poznaj jedną z wielu naturalnych metod na pozbycie się brodawek.

 

Co to jest kurzajka (brodawka)?

Kurzajka to potoczna nazwa brodawki wirusowej. Powstaje na skutek zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego, czyli HPV. Wirus ten wnika do skóry człowieka poprzez uszkodzony naskórek i namnaża się w komórkach nabłonka, tworząc grudkę o rogowaciejącej powierzchni.

 

Jak wyglądają kurzajki?

Kurzajki są to pojawiające się zmiany skórne. Wyglądem przypominają najczęściej grudkowatą narośl, która może osiągać wielkość od kilku milimetrów do nawet dwóch centymetrów. Brodawka ma zazwyczaj owalny kształt i chropowatą powierzchnię, jest cielista, żółtawa lub brązowa. Może występować pojedynczo lub w skupiskach.

 

W jaki sposób można się zarazić?

Bardzo łatwo jest się zarazić wirusem brodawczaka. W przypadku, kiedy mamy obniżoną odporność jesteśmy na to jeszcze bardziej narażeni.

Do zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego może dojść:

  • W wyniku bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną HPV (przez skórę lub błonę śluzową)
  • Poprzez kontakt z materiałem biologicznym, pochodzącym od zakażonej osoby, np. na ręczniku, na podłodze, na różnych przedmiotach. Bardzo łatwo zarazić się na basenie, siłowni, w saunie, w gabinecie kosmetycznym.

 

Jak można pozbyć się kurzajek?

Pamiętaj! Zawsze należy skonsultować się z lekarzem w celu zbadania, czy to na pewno jest kurzajka i wykluczenia poważniejszej zmiany (np. nowotworowej).
Kurzajki zazwyczaj są nieszkodliwe, ale wyglądają nieestetycznie i niejednokrotnie powodują dyskomfort. Często mogą sprawiać ból, np. przy chodzeniu, w przypadku umiejscowienia brodawki na stopie.

 

Jak w domowych warunkach i naturalnie pozbyć się kurzajki?

Jednym ze sposobów pozbycia się kurzajek jest zastosowanie rozcieńczonego oleju oregano.
Olej ten bardzo dobrze sprawdza się w przypadku usuwania różnych brodawek, pod warunkiem zachowania środków ostrożności.
Pamiętaj! Olej oregano jest bardzo silny i zawsze stosujemy go w rozcieńczeniu. Stosowanie oleju bez rozcieńczenia może spalić skórę.
Do usuwania brodawek, należy rozcieńczyć olejek oregano nośnikiem, który będzie również olejem takim jak np. oliwa z oliwek.

Przygotowanie rozcieńczonego oleju oregano do usunięcia kurzajek:

SKŁADNIKI:
  • 5 kropli oleju oregano,
  • 20 kropli oliwy z oliwek
Składniki mieszamy w szklanym naczyniu.
Powstałą mieszankę nakładamy na brodawki- 2 razy dziennie.
Smarujemy mieszanką kurzajkę do momentu, aż brodawka wyschnie i sama odpadnie.
Pamiętaj! Musi sama odpaść!!! Nie można odrywać, ani wycinać.

 

————————————————
Zapraszam do indywidualnych konsultacji
 
Kontakt:
Tel: 888 075 758
—————————————————-
Informacje tutaj zawarte są moimi osobistymi przemyśleniami na temat leczenia i profilaktyki zdrowia, opartymi na własnym doświadczeniu i na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej.