Poznaj ratunek dla skóry zmęczonej słońcem. Peeling z ananasa!

peeling enzymatyczny z ananasa

Wróciłaś z cudownych wakacji nad morzem, jeziorem, czy też górskiej wyprawy? Po powrocie zauważyłaś, że skóra na Twojej twarzy domaga się uwagi i zaopiekowania się o jej stan?

Wakacje to czas  relaksu i „ładowania baterii”. Wspomnienia, fotografie, czy pamiątki z wyjazdów przypominają nam o tych pięknych, niezapomnianych chwilach. Bardzo często po powrocie z wypoczynku oprócz brzoskwiniowej opalenizny, zauważamy pogorszenie się stanu naszej skóry twarzy i to pomimo stosowania dobrych kremów, czy olejków. Niejednokrotnie po długiej ekspozycji ciała na słońce, kąpielach w morzu skóra naszego ciała, a szczególnie twarzy staje się sucha, odwodniona z widocznymi oznakami zmęczenia.
Zapewne znasz i stosujesz wiele metod na poprawę stanu skóry swojej twarzy. Zabiegi aplikowane na twarz muszą być indywidualnie dopasowane do każdej cery, szczególnie z uwzględnieniem cery naczynkowej, czy z tendencją do alergii.
Jednym z takich zabiegów, który niesamowicie poprawia stan skóry jest peeling, który dokładnie oczyszcza i odblokowuje pory skóry, zapewnia gładką, promienną cerę oraz pomaga składnikom zawartym w kosmetykach wnikać w głębsze warstwy skóry.
Dzisiejszy wpis dotyczy peelingu enzymatycznego z ananasa. Może warto spróbować, jeśli nigdy jeszcze nie stosowałaś? Tym bardziej, że taki peeling możesz sama wykonać w domu.
Zaletą peelingu enzymatycznego jest łagodniejsze działanie od peelingu mechanicznego.

 

Dlaczego peeling z ananasa?

Peeling z ananasa doskonale oczyszcza, odświeża, nawilża i odżywia skórę.
Ananas zawiera w so­bie en­zym o na­zwie bro­me­la­ina, któ­ry nie wni­ka zbyt głę­bo­ko w tkan­kę, dla­te­go spraw­dzi się przy pie­lę­gna­cji skó­ry wraż­li­wej, su­chej i de­li­kat­nej. Wpływa również na re­duk­cję płyt­kich prze­bar­wień skó­ry.
Po­ma­ga w spo­sób de­li­kat­ny po­zbyć się mar­twe­go na­skór­ka, od­blo­ko­wu­je po­ry i od­sła­nia świe­żą, pro­mien­ną ce­rę. Do­star­cza mnó­stwa prze­ciw­u­tle­nia­czy. Dlatego należy pa­mię­tać, by po za­sto­so­wa­niu pe­elin­gu chro­nić skó­rę przed słoń­cem.
Zmie­lo­ne płat­ki owsia­ne po­ma­gają na­wil­żyć i od­ży­wić skó­rę.

 

Jak przygotować peeling enzymatyczny z ananasa?

Składniki:
  • 2 duże plastry świeżego i niezbyt dojrzałego ananasa
  • 2 łyżeczki płatków owsianych (zmielonych)
  • 1 łyżeczka miodu naturalnego (płynnego)
Zmiksuj w blenderze ananasa, aż do uzyskania gładkiej masy. Następnie dodaj zmielone płatki owsiane oraz miód i do­kład­nie wy­mie­szaj.
Na­nieś pe­eling na wcześniej oczysz­czo­ną skó­rę i okrężnymi ruchami de­li­kat­nie wma­suj. Po­zo­staw na twa­rzy na 5-10 mi­nut i spłucz letnią wo­dą.
Na koniec nanieś na twarz oliwę z oliwek, a po czasie swój ulubiony krem.

 

—————————————–
Zapraszamy do indywidualnych konsultacji
 
Kontakt:
 
Tel: 888 075 758
——————————————-
Informacje tutaj zawarte są moimi osobistymi przemyśleniami na temat leczenia i profilaktyki zdrowia, opartymi na własnym doświadczeniu i na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej.