Masz alergię? Poznaj 11 naturalnych sposobów na złagodzenie jej objawów.

Masz alergię? Poznaj 11 naturalnych sposobów na złagodzenie jej objawów
Alergia może ujawnić się zarówno u małego dziecka,  jak i u osoby w starszym wieku.
Jest to choroba, na którą choruje coraz więcej osób na całym świecie.

 

Jakie są przyczyny alergii?

Uczulać mogą zarówno pokarmy roślinne, zwierzęce, jak też środki czystości, czy kosmetyki. Bardzo często trudno jest rozpoznać alergeny powodujące alergię.

 

Lista alergenów, które mogą powodować alergię:

1. Alergeny pokarmowe
 • Orzechy (ziemne, nerkowca, włoskie), migdały, jaja, nabiał krowi, soja, pszenica, cytrusy, truskawki, skorupiaki, seler, sezam, gorczyca, łubin i wiele innych.
 • Warto pamiętać, że oprócz tych składników, istnieje wiele innych substancji, które mogą powodować alergie u niektórych osób, dlatego zawsze należy czytać etykiety produktów spożywczych i być świadomym składników, na które nasze ciało reaguje.
2. Pozostałe alergeny
 • Pyłki drzew, traw i kwiatów,
 • Roztocza kurzu, grzyby pleśniowe, sierść zwierząt, np. kotów i psów,
 • Kosmetyki, takie jak perfumy, kremy do rąk i szampony, środki czystości, takie jak płyny do mycia naczyń i środki czyszczące,
 • Metale, takie jak nikiel, produkty chemiczne, takie jak formaldehyd, lateks,
 • Klimatyzacja, dym tytoniowy,
 • Promienie słoneczne,
 • Leki, takie jak aspiryna i penicylina,
 • Ukąszenia owadów, takie jak pszczół i os,
 • Stres.
  Należy pamiętać, że osoby mogą mieć różne reakcje na różne substancje, a lista ta nie jest wyczerpująca. Dlatego ważne jest, aby zawsze skonsultować się z lekarzem w przypadku wystąpienia objawów alergicznych i ustalić, co może je wywoływać.

Poznaj 11 naturalnych sposobów, które mogą pomóc zapobiegać lub złagodzić objawy alergii:

 1. Ogranicz kontakt z alergenami: unikaj sytuacji, które mogą spowodować reakcję alergiczną, takie jak koszenie trawy lub kontakty z zwierzętami, które powodują u Ciebie alergię.
 2. Oczyszczaj powietrze: używaj sprzętu oczyszczającego powietrze: stosuj specjalne filtry do oczyszczaczy powietrza, które pomagają usunąć z powietrza zanieczyszczenia. Stosuj nawilżacze powietrza.
 3. Kupuj specjalne poduszki i kołdry wykonane z materiałów antyalergicznych, które mogą pomóc w zapobieganiu reakcjom alergicznym.
 4. Unikaj kurzu: sprzątaj regularnie dom, usuwaj kurz, odkurzaj dywany i zasłony, aby zmniejszyć ilość kurzu w pomieszczeniu.
 5. Stosuj naturalne antyhistaminy: niektóre zioła, takie jak pokrzywa, mięta pieprzowa, miłorząb mają właściwości antyhistaminowe i mogą pomóc złagodzić objawy alergii. Jednak przed zastosowaniem któregokolwiek z ziół warto zapoznać się z tabelą alergii krzyżowej, aby sobie nie zaszkodzić.
 6. Użyj inhalacji: stosuj inhalacje z eukaliptusem, miętą lub rumiankiem, aby złagodzić objawy alergii, takie jak duszność i katar.
 7. Stosuj olejki eteryczne: dodaj olejki eteryczne do kąpieli lub do masażu, aby złagodzić objawy alergii, takie jak świąd i zaczerwienienia.
 8. Spożywaj produkty bogate w witaminy: jedz żywność bogatą w witaminy C i E, które mają właściwości antyoksydacyjne i pomagają w walce z reakcjami alergicznymi.
 9. Stosuj sodę oczyszczoną jako naturalny środek na swędzącą skórę. Skład chemiczny sody oczyszczonej działa jak bufor, utrzymując roztwory w stabilnej równowadze kwasowo-zasadowej. Z tego powodu soda oczyszczona może koić skórę, doprowadzając do równowagi pH skóry.
 10. Zastosuj rozcieńczony ocet jabłkowy na alergię skórną. Ocet posiada również właściwości przeciwdrobnoustrojowe.
 11. Zastosuj zimne okłady, kompresy, czy chłodny prysznic na powstrzymanie bólu i swędzenia wysypki alergicznej. Zimna woda może przynieść natychmiastową ulgę i pomóc zatrzymać obrzęk, złagodzić swędzenie i spowolnić postęp wysypki.
Jednakże przed rozpoczęciem stosowania jakichkolwiek metod leczenia, należy skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się jaka jest przyczyna wystąpienia objawów alergicznych.

 

——————————————————
Zapraszamy do indywidualnych konsultacji
 
Kontakt:
 
Tel: 888 075 758
———————————————–
Informacje tutaj zawarte są moimi osobistymi przemyśleniami na temat leczenia i profilaktyki zdrowia, opartymi na własnym doświadczeniu i na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej.