Jak pozbyć się ostrogi piętowej?

Większość osób z dolegliwościami bólowymi z powodu ostrogi piętowej narzeka na dyskomfort odczuwany przy chodzeniu, który często utrudnia normalne funkcjonowanie.

Ostroga piętowa jest to zmiana przeciążeniowo-zwyrodnieniowa w obrębie kości piętowej, która powoduje ból i uniemożliwia wykonywanie codziennych czynności. 

Jest to niewielkie zwapnienie w kształcie haczyka powstałe pod kością piętową lub z tyłu pięty. Ostroga rozwija się przez dłuższy czas , często nie dając żadnych objawów.

 

Objawy występujące przy ostrodze piętowej:

-ból umiejscowiony w okolicach pięty, nasilający się podczas chodzenia,

-ból charakterystyczny kłujący, który pacjenci opisują jakby ostry kamyk wpadł im do buta,

-drętwienie i tkliwość pięty na ucisk,

-zaczerwienienie pięty,

-obrzęk pięty.

 

Ból w obrębie pięty mogą potęgować:

-niewygodne obuwie,

-otyłość,

-pozycja stojąca,

-nadmierne przeciążenia kończyn dolnych.

Jak zatem pozbyć się ostrogi piętowej i czy jest to w ogóle możliwe?

Z racji tego ,że na ostrogę piętową pracujemy przez wiele lat, toteż pozbycie się jej może trochę potrwać.

Postępowanie przy ostrodze piętowej:

1. Odkwaszenie organizmu.

Należy przede wszystkim zadbać o odkwaszenie organizmu, poprzez zastosowanie odpowiedniej diety alkalicznej. Kiedy organizm jest zakwaszony, ryzyko wystąpienia ostróg kości jest ogromne.

Usuwamy z diety:

-przetworzoną żywność, słodycze, alkohol, mięso i produkty mleczne, które są bardzo zakwaszające.

Wprowadzamy do diety pokarmy alkaliczne:

-surowe produkty, w szczególności świeże owoce i warzywa, 

-sfermentowane produkty takie jak kiszona kapusta, zakwas z buraków, ogórki kiszone, kombucha, kimchi, jogurt, kefir ; dodatkowo zawierają one dobre bakterie jelitowe, niezbędne dla organizmu ,

-ocet jabłkowy- pomimo tego, że jest lekkim kwasem i tak działa jak naturalny bufor do kwasowości ze względu na wysoką zawartość potasu.

2. Suplementacja.

Powinniśmy zadbać o odpowiednią suplementację witaminy D3, koniecznie w połączeniu z witaminą K2 (zarządza wapniem, aby trafiał do kości ,a nie do tkanek miękkich) , magnezu, wapnia, boru, witaminy C i E oraz  witaminy B5 (kluczowa dla prawidłowego funkcjonowania nerwów i przyspieszania procesu gojenia kości i ścięgien).

3. Ćwiczenia.

Wykonywanie konkretnych ćwiczeń wzmacniających powięź podeszwową (więzadło, które łączy twoją stopę z palcami) jest niezwykle skuteczne w przypadku ostróg kostnych i stanów zapalnych stawów w tym miejscu. 

4.  Kurkuma, imbir, cynamon i pieprz kajeński- zmniejszają ból i działają przeciwzapalnie.

-Do szklanki z wodą i z sokiem z cytryny dodajemy około: 1 grama kurkumy, 1/2 łyżeczki sproszkowanego imbiru, do tego szczyptę cynamonu cejlońskiego i pieprzu kajeńskiego, który zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy. Wszystko mieszamy i wypijamy 3-4 razy dziennie.

6. Moczenie nóg w wodzie z siarczanem magnezu (solą Epsom).

-Dodajemy 1/2 szklanki soli Epsom do miski z ciepłą wodą i moczymy nogi przez 20 do 30 minut. Powtarzamy zabieg 4-5 razy w tygodniu, aby uzyskać jak najlepsze wyniki.

7. Okłady na stopę.

Mikstura na ostrogi piętowe

Składniki :

-1 jajko

-25 g terpentyny

-25 g octu

Wykonanie :

Składniki należy wymieszać i zostawić na 7 dni w lodówce.

Po tym czasie stosujemy na ostrogę najlepiej na noc. Smarujemy stopę , a następnie przykładamy gazę oraz zakładamy skarpetę.

W ciągu dnia smarujemy stopę Biszofitem.

——————————————-

Zapraszamy do indywidualnych konsultacji

Kontakt:

Tel: 888 075 758

office@biologiaodnowa.com

———————————————–
Informacje tutaj zawarte są moimi osobistymi przemyśleniami na temat leczenia i profilaktyki zdrowia, opartymi na własnym doświadczeniu i na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej.