Jak przygotować naturalny krem z filtrem?

Czy jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, co jemy i jakich używamy kosmetyków?
Czy zwracamy uwagę na szkodliwość niektórych substancji w nich zawartych?
A może coraz częściej szukamy kosmetyków o naturalnym składzie?

Wszystkie aspekty związane z naszą świadomością zdrowotną dotyczą przede wszystkim tego, w jaki sposób dbamy faktycznie o swoje zdrowie na co dzień.

Znając swój organizm, orientując się czego potrzebuje oraz wiedząc co i jak na niego wpływa, możemy przecież skutecznie się o niego zatroszczyć . Mamy możliwość skomponować właściwą dietę bogatą w składniki odżywcze, których nam brakuje i takie, które mogą pozytywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia.

Umiejętnie dobrana dieta i unikanie szkodliwych substancji zawartych w jedzeniu, czy też w kosmetykach ma istotny wpływ na nasz organizm i ogólne samopoczucie.

Coraz częściej wybieramy naturalne kosmetyki pochodzenia ekologicznego. Teraz przed sezonem wakacyjnym szukając odpowiedniego kremu z filtrem, zwróćmy szczególną uwagę na jego skład. Najważniejsze, aby były to substancje naturalne, które nie spowodują w przyszłości problemów zdrowotnych.

Może warto jednak zrobić samemu taki krem z filtrem?

Czego potrzebujemy do przygotowania takiego kremu?

Składniki:

– ¼ szklanki oleju z migdałów (wygładza i zmiękcza skórę) lub oliwy z oliwek (jest przeciwutleniaczem, spowalnia starzenie skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek, ma naturalny filtr do 8 SPF),

– ¼ szklanki oleju kokosowego (łagodzi podrażnienia, nawilża, ma naturalny filtr do 4 SPF),

– 1 łyżka stołowa masła shea (przyspiesza leczenie ran i oparzeń, ma naturalny filtr do 4 SPF),

– ¼ szklanki wosku pszczelego,

– 2 łyżki stołowe tlenku cynku (należy uważać, żeby nie wdychać pyłku, warto zasłonić drogi oddechowe chustą lub maseczką z apteki),

–1  łyżeczka olejku z pestek malin (jest przeciwzapalny, chroni skórę przed utratą wody, ujędrnia skórę, ma naturalny filtr do 25-50 spf),

–1  łyżeczka olejku z dzikiej marchwi (łagodzi poparzenia, nawilża i regeneruje skórę, ma naturalny filtr do 30-40 SPF),

– ulubione olejki eteryczne i dodatki (opcjonalnie), poza dodatkami z cytrusów, które zwiększają wrażliwość na promienie słoneczne,

– słój.

Wszystkie składniki (poza tlenkiem cynku) mieszamy w słoju.

Garnek z ciepłą wodą stawiamy na średnim ogniu i wkładamy do niego słój.

W miarę podgrzewania się wody, składniki zaczną topnieć. Mieszamy je i od czasu do czasu potrząsamy słojem, aż składniki się rozpuszczą.

Dodajemy tlenku cynku (nie wdychamy pyłku przy wsypywaniu i mieszaniu cynku) i mieszamy dokładnie wszystkie składniki.

Powstały krem przekładamy do słoiczka, najlepiej z ciemnego szkła (nie przepuszcza światła). Mieszamy kilka razy, żeby mieć pewność, że tlenek cynku dobrze się rozprowadził.

Przechowujemy w temperaturze pokojowej i chronimy przed bezpośrednią ekspozycją na słońce.

Przepis na naturalny krem z filtrem, odkryty przeze mnie jakiś czas temu na jednej ze stron internetowych, jest alternatywą dla gotowych kremów z drogerii.

Może warto przygotować go przed sezonem wakacyjnym?


Zapraszam do indywidualnych konsultacji

Kontakt:

Tel: 888 075 758

office@biologiaodnowa.com


Informacje tutaj zawarte są moimi osobistymi przemyśleniami na temat  leczenia i profilaktyki zdrowia, opartymi na własnym doświadczeniu i na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej.