Jak zrobić naturalny antyperspirant?

Czy należy używać antyperspirantów? Na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze, zanim cokolwiek zastosujemy? Czy istnieje możliwość przygotowania naturalnego antyperspirantu, który zastąpi tego z drogerii?

Sezon letni sprzyja większemu poceniu się. Pot jest naturalną reakcją organizmu na wysiłek fizyczny, czy też chorobę i pełni rolę ochronną przed przegrzaniem organizmu. Poprzez pot uwalniane są toksyny, co pomaga zwalczać przeziębienia i infekcje.

Oczyszczanie organizmu, jakie następuje podczas pocenia się jest bardzo istotne dla naszego zdrowia i nie należy dążyć do całkowitego wyeliminowania potu. Tym bardziej nie należy tego robić za pomocą kosmetyków z drogerii, które zawierają w swym składzie wiele szkodliwych substancji chemicznych (glin, czyli aluminium chlorohydrate, triclosan, ftalany, parabeny, formaldehyd, glikol propylenowy, chemiczne substancje zapachowe), powodujących różne choroby, takie jak: rak piersi, chorobę Alzheimera, alergie, zaburzenia hormonalne i inne.

Pamiętajmy, jeśli używamy dezodoranty, czy antyperspiranty to najlepiej naturalne.

 

Jak można zrobić samodzielnie taki antyperspirant i czy jest on skuteczny? Czego potrzebujemy do jego zrobienia?

Zamiast antyperspirantów drogeryjnych możemy zastosować sodę oczyszczoną, która ma działanie antyperspirujące podobne do szkodliwego aluminium.

Robimy papkę z:

-sody, oleju kokosowego, odrobiny skrobi ziemniaczanej, ewentualnie kropli ulubionego olejku eterycznego.

Powstałą pastą smarujemy mokre pachy. Po kilku minutach spłukujemy nadmiar „dezodorantu”. Papkę tą możemy przechowywać w lodówce i nakładać palcem lub stosować jako sztyft, jeśli konsystencja będzie mocno zbita.


Smarowanie pachy (oczywiście nie świeżo depilowanej) plastrami cytryny eliminuje przykry zapach. Cytryna posiada naturalne olejki zapachowe, działa antyseptycznie, antybakteryjnie.


Olej kokosowy nierafinowany unicestwia bakterie, grzyby, drożdżaki, chroni skórę przed infekcjami, łagodzi alergie skórne. Mieszamy odrobinę oleju kokosowego z ulubionym olejkiem eterycznym i taką mieszaniną smarujemy pachy.

Przyzwyczajeni jesteśmy do stosowania antyperspirantów z drogerii. Może jednak warto poświęcić chwilę czasu i samemu wykonać naturalny antyperspirant? Nasz organizm wchłania wszystko, zarówno przez układ pokarmowy, oddechowy, jak i przez skórę. Dlatego zastanówmy się nad tym, czym smarujemy swoją skórę, jakich używamy kosmetyków, czytajmy dokładnie ich skład.

Istnieje przeświadczenie, że nie powinniśmy nakładać na naszą skórę niczego, czego nie możemy zjeść. To świadczy o tym, jak bardzo ważne jest zwracanie uwagi na to, jakich używamy kosmetyków.

 

Jak zatem zrobić naturalny antyperspirant?

Przepis na naturalny antyperspirant:

  • olej kokosowy nierafinowany,
  • chlorek magnezu (mała ilość w stosunku do oleju),
  • kilka kropli ulubionego olejku zapachowego.

Wszystkie składniki mieszamy w słoiczku. Nakładamy na pachy. Pamiętajmy nie nakładać na depilowane pachy, bo może piec.

 

Przepis pochodzi z autorskiej książki pt. „NiePoradnik Zdrowotny” Beata Jakubowska.

Zapraszamy do zakupu książki:  (kliknij tutaj)

 


 

Zapraszam do indywidualnych konsultacji

Kontakt:

Tel: 888 075 758

office@biologiaodnowa.com

 


 

Informacje tutaj zawarte są moimi osobistymi przemyśleniami na temat  leczenia i profilaktyki zdrowia, opartymi na własnym doświadczeniu i na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej.