Jakie napary z ziół pomagają na ból głowy?

Istnieje wiele rodzajów bólu głowy i ze względu na przyczynę ich powstania stosujemy różne metody na pozbycie się tych dolegliwości bólowych.
W wielu przypadkach mogą być pomocne napary z ziół, których działanie bardzo często przynosi ulgę w cierpieniu.

 

Jakie zatem napary z ziół pomagają na ból głowy? 

W zależności od okoliczności powstania danego bólu dobieramy odpowiednie zioła.

 

Zioła na ból głowy:

  1. W przypadku bólu głowy występującego podczas przeziębienia – kora białej wierzby, rumianek –posiadają właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne.
  2. Przy stresie i zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa– mięta, melisa i kozłek lekarski, które zmniejszają napięcie mięśni.
  3. Podczas migreny i bólach spowodowanych niedotlenieniem– miłorząb, złocień maruna, które poprawiają krążenie krwi.
  4. Przy migrenie i bólu głowy spowodowanym przejedzeniem lub nadużyciem alkoholu pomaga imbir, który hamuje mdłości i wymioty, wspomaga trawienie.
  5. W przypadku bólu głowy, który towarzyszy miesiączce oraz wywołanych zmianami pogodysprawdzają się chmiel, szałwia, niepokalanek.

 

Przy stosowaniu jakichkolwiek ziół zawsze zalecana jest ostrożność i rozsądek. Umiejętne korzystanie ze zdrowotnych właściwości ziół przyniesie wymierne korzyści dla naszego organizmu i pozwoli nie tylko pozbyć się bólu głowy, ale również wpłynie na poprawę stanu naszego zdrowia oraz podniesienie naszej odporności.

Zanim sięgniemy po tabletkę przeciwbólową spróbujmy zastosować napary z ziół, które nie tylko pomagają na ból głowy, ale likwidują też inne dolegliwości bólowe.

—————————————————————————————————————

Informacje tutaj zawarte są moimi osobistymi przemyśleniami na temat  leczenia i profilaktyki zdrowia, opartymi na własnym doświadczeniu i na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł.

Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej.