Sezon grypowy w pełni i obecnie wszyscy jesteśmy bardziej narażeni na złapanie różnych infekcji. Każdy z nas doskonale wie jak uciążliwe mogą być objawy takie jak: katar, kaszel, ból głowy i zatok.
Najskuteczniejszym działaniem chroniącym nas przed zachorowaniem jest profilaktyka zdrowotna, czyli właściwie dobrana dieta, dostarczająca substancje odżywcze, minerały i witaminy, odpowiednie nawodnienie organizmu, ruch, najlepiej na świeżym powietrzu, optymalna ilość snu i odpoczynku. Niestety, czasami pomimo naszych starań dopada nas grypa lub przeziębienie.
Co zatem możemy zrobić, kiedy już zachorujemy?
Jak skutecznie leczyć infekcję i pozbyć się uciążliwych objawów takich jak: kaszel, katar, czy ból zatok?
Naturalne leczenie przeziębienia, czy grypy? Witaminy, minerały, probiotyki, napary np. z lipy, syrop z czarnego bzu, z pędów sosny, postawienie baniek, smarowanie pleców spirytusem i oklepywanie ich oraz inhalacje. To idealne i skuteczne wspomaganie leczenia wcześniej wymienionych objawów.
Inhalacje to bardzo popularny i skuteczny w działaniu sposób na walkę z katarem. Prawidłowo wykonana inhalacja pomaga odetkać zatkany nos, pozbyć się utrudniającej oddychanie wydzieliny i przynosi ulgę nawet przy silnym bólu zatok. Inhalacje można stosować zarówno do podawania konkretnych leków przy zapaleniu krtani, jak i soli fizjologicznej lub olejków eterycznych na zwykły katar w przebiegu przeziębienia.
Oprócz wyżej wymienionych coraz częściej stosowane są również inhalacje z wody utlenionej. Należy podkreślić, że do inhalacji tych używana jest 3 % niestabilizowana woda utleniona (nie z apteki), którą rozcieńczamy do roztworu 0.25% lub 0,5%.
UWAGA! Do inhalacji nie należy używać wody utlenionej bez wcześniejszego rozcieńczenia!
Do inhalacji potrzebujemy:
- nebulizator, inhalator
- wodę utlenioną 3% niestabilizowaną (z której robimy roztwór 0,25% lub 0,5%)
Przed wykonaniem inhalacji wcześniej przygotowujemy 0.25% lub 0,5% roztwór wody utlenionej. Potrzebujemy do tego: 3% niestabilizowaną wodę utlenioną i wodę destylowaną.
Jak zrobić 0,25% roztwór wody utlenionej?
- należy zmieszać 1ml wody utlenionej z 11ml wody destylowanej
Jak zrobić 0,5% roztwór wody utlenionej?
- należy zmieszać 1ml wody utlenionej z 5ml wody destylowanej
W przypadku małych dzieci najlepiej stosować dobry sprzęt do nebulizacji. Inhalacja roztworu wody utlenionej (0,25%) jest bezpieczna nawet dla niemowląt.
W przypadku, kiedy dziecko nie toleruje nebulizatora, szczególnie u niemowląt – to możemy użyć dyfuzora. Umieszczamy w nim odpowiedni roztwór wody utlenionej i stawiamy przy łóżeczku dziecka podczas spania.
UWAGA! Ostrożność powinny zachować osoby palące i stosujące leki w kuracji płuc oraz osoby bardzo chore. Jeśli roztwór wody utlenionej będzie zbyt silny, reakcja wody utlenionej z dużym zanieczyszczeniem organizmu lub obecnością patogenów może spowodować uszkodzenie tkanki w płucach i potencjalnie niebezpieczny ogólnoustrojowy efekt „wymarcia” tychże patogenów.
UWAGA! Nie jestem lekarzem i to nie jest porada lekarska.
Po więcej informacji, jak można wykorzystać właściwości wody utlenionej w naturalnym leczeniu odsyłam do książki NiePoradnik Zdrowotny.
———————————————————————————–
Zapraszam do indywidualnych konsultacji
Kontakt:
Tel: 888 075 758
office@biologiaodnowa.com
——————————————————————————
Informacje tutaj zawarte są moimi osobistymi przemyśleniami na temat leczenia i profilaktyki zdrowia, opartymi na własnym doświadczeniu i na bazie informacji z jak najlepiej wybranych źródeł. Nie zastępują profesjonalnej porady lekarskiej.